WEVO: Filtre alanında güvenilir yapıştırmalar

 Fotoğraf: WEVO
Openair® plazma ile hazırlık sayesinde filtre ucu kapaklarının yapışma tutuşları en üst düzeydedir.

WEVO-CHEMIE, 60 yılı aşkın süredir poliüretan ve epoksi reçine bazında elektro dökümlü reçineler ve yapıştırıcılar geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır. Bu ürünler temel olarak elektrik/elektronik endüstrisi, otomobil elektronik endüstrisi ve filtre endüstrisi üreticilerine sağlanmaktadır.

Filtre endüstrisinde dikkat çeken bir zorluk, başkalarının yanı sıra filtre ucu kapaklarının yapıştırılmasıdır. Burada örneğin 150°C'de sıcaklıklarla yağ ile sürekli temas gibi aşırı işletim koşullarında da iyi bir yapışma özelliği gereklidir. Bu süreçte diğer bir zorlaştırıcı etken, uç kapaklarının yapıştırma işleminden önce genelde yağ ile hafifçe kirlenmiş olmasıdır. Hızlı bir yapıştırma süreci sağlamak ve yüksek maliyetli yüzey temizleme işlemlerinden kaçınmak için uygun bir yöntem plazma hazırlığıdır.

Plasmatreat tarafından geliştirilen Openair® atmosferik basınç plazma teknolojisi WEVO-CHEMIE'nin birçok kullanıcısında başarılı bir şekilde kullanılmakta ve böylece PU veya epoksi yapıştırıcıların polyamid uç kapaklara en iyi şekilde yapışması sağlanmaktadır.

Bu plazma hazırlığının diğer bir uygulama alanı, otomobil sensörlerinin üretimindedir. Burada tipik olarak özel poliüretan dökümlü reçineler kullanılmaktadır. Burada temel bir tehlike, yüksek cam elyafı doldurulmuş olan plastiklerde veya apolar yüzeylerde zorlu kullanım ömrü testlerinde parçaların altına nem girmesi ve bunun sonucunda kesintilerin yaşanmasıdır. Bunu önlemek için bu alanda da kritik yüzeyler, döküm sürecinden hemen önce Openair® plazma ile başarılı bir şekilde hazırlanmaktadır.

Dr. Christina Benedek
Technical Sales Manager
WEVO-CHEMIE GmbH


WEVO-CHEMIE GmbH
www.wevo-chemie.de

Üretiminiz için atmosferik plazma imkanlarını test edin.
Plasmatreat'in geliştirme ortağı olun!

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

SPE TPO Automotive Engineerd Polyoefins Conference
The World's Leading Automotive Engineered Polyolefins Forum

1. – 4. Ekim 2017
Troy, United States

EQUIPLAST
The International Plastics and Rubber Event

2. – 6. Ekim 2017
Hall 3 Booth, Nr. C-308
Barcelona, Spain

Language