Konu: Matbaacılıkta plazma işlem. Solventsiz mürekkeplerin ve baskıların daha iyi tutunması. PP, PE, PA, PC, metal, cam, plastik malzemelere baskı.

Plazma hazırlığı sayesinde tüm yaygın baskı yöntemlerinde daha iyi mürekkep tutunması ve en yüksek baskı kalitesi

Openair® plazma teknolojisi tampon baskı, serigrafi veya ofset baskı gibi yaygın tüm baskı yöntemlerinde kullanılır. Plazma işlem solventsiz mürekkeplerle yapılan baskıların tutunmasını sağlar ve polipropilen (PP), polietilen (PE), polyamid (PA), polikarbonat (PC), cam ve metaller gibi zorlu yüzeyler üzerine güvenli ve kalıcı baskı yapılabilmesine olanak tanır. Openair® plazmanın son derece efektif olması sayesinde makine hızlarında da büyük artış olur. Hatta kap veya tüp baskılarında işleme hızının üçte bir oranında artması sağlanır.

Baskı sonuçlarının tamamında kalite iyileşmesi

Baskıdan önce Openair® plazma hazırlığı ile mürekkep tutunmasının iyileştirilmesi, baskı sonuçlarının yıpranmaya karşı dayanıklılığını, dokunmaya ve hava koşullarına karşı direncini artırır, renk parlaklığının mükemmel ve mürekkep uygulamasının kusursuz olmasını sağlar. Korona yöntemine kıyasla atmosferik plazmanın homojen, potansiyelsiz etki etmesi sayesinde ısıya duyarlı yüzeyler bile zarar görmeden ön işlemden geçirilebilir.

Ortaklar ve Referanslar

Tampoprint AG

Zor bir görev

Tampoprint AG'ye "Mint Box"ların (Nane Kutusu) saate 1.800 parça performansı ile 5 renkli baskı işlemleri (tarama görüntü baskısı) için bir tam otomatik tampon baskı makinesi geliştirme ve üretme görevi verildi.

Referans Hikayeleri Okuyun

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

Astarsız güvenli yapışma – büyük kompozit panellerin ön işlemi
Yüzey Enerjisi Sorunu – Basınç Endüstrisinde Plazma
Kritik ıslah etme süreçleri için atmosferik plazma
parts2clean
Leading International Trade Fair for Industrial Parts and Surface Cleaning

31. Mayıs – 2. Haziran 2016
Hall 5, Booth E19
Messegelände Stuttgart, Germany

DRUPA

31. Mayıs – 10. Haziran 2016
Hall 11, Booth D29
Düsseldorf Fairgrounds , Germany

Language