Konu: Plazma temizlik ve plazma kaplama. Otomobil elektroniğinde uzun ömürlü yalıtım. Motorlar için korozyondan koruyucu yalıtım, plazma polimerizasyon.

Uzun ömürlü yalıtım sistemleri için plazma temizlik ve seçici kaplama

Otomotiv endüstrisine yönelik beklentiler her geçen gün artıyor. Konfor ve sürüş güvenliğine ilişkin yüksek beklentiler ek elektronik donanımların kullanılmasını gerektiriyor. Bunlar da giderek artan oranda çevresel sensörler ve aktüatörler şeklinde uygulanıyorlar. Giderek daha da karmaşık hale gelen elektronik devre kartlarında dışarıdan gelen neme (korozyona) karşı parçaların güvenilir yalıtımına ilişkin standartlar yükseliyor. Transmisyondaki güvenilir ve uzun ömürlü yalıtım sistemleri de aynı derecede önemlidir. Bunlarda motor yapının dışarı sızması güvenilir şekilde önlenmelidir.

 Otomobil üretiminde çok yönlü uygulamalar

Sızdırmaz bağlantının kalitesi özellikle temas yüzeylerinin temizliğine bağlıdır. Openair® plazma temizlik yöntemi tam da bu hassas noktalarda etkili ve konturu izleyen ön işlem sağlar. Yapıştırma derslerinde son derece kalıcı ve korozyona dayanıklı yalıtım Plasmatreat tarafından geliştirilmiş PlasmaPlus® yöntemiyle sağlanmaktadır. Bu tür plazma polimerizasyon uygulamasında plazmaya bir kaplama maddesi (prekursör) katılır. Sonuç olarak korozyona karşı son derece dirençli yalıtım sağlanır.

Ortaklar ve Referanslar

Novotechnik

Openair® plazma – Güvenilir yol ve açı sensör sistemleri için ön koşul

Novotechnik, otomobil ve makine yapımı için sensörlerinin üretim hacmini arttırmak için ön işlem teknolojisini değiştirdi. Düşük basınçlı plazma ve vakum bölmesi yerine inline Openair® plazma ve böylece üç kat daha fazla iş hacmi tercih edildi

Referans Hikayeleri Okuyun

Ortaklar ve Referanslar

TRW Automotive

Kromsuz koruma

Küresel çapta faaliyet gösteren TRW Automotive, alüminyum bir motor pompa ünitesinin hazırlama işlemleri için ıslak kimyasallar kullanmak yerine PlasmaPlus® ile korozyon önleyici bir kaplamayı tercih etti.

Referans Hikayeleri Okuyun

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

Atmosfer basınçlı plazma ile korozyon koruması
Metal yüzeylerde selektif plazma kaplama
Korozyon koruması – Seri üretimde Nano kaplamalar
parts2clean
Leading International Trade Fair for Industrial Parts and Surface Cleaning

31. Mayıs – 2. Haziran 2016
Hall 5, Booth E19
Messegelände Stuttgart, Germany

DRUPA

31. Mayıs – 10. Haziran 2016
Hall 11, Booth D29
Düsseldorf Fairgrounds , Germany

Language