Konu: Plazma yapıştırma: Yeni yapıştırma teknolojisi. Yüzey modifikasyonu sayesinde daha iyi adezyon kabiliyeti ve yapışma dayanımı. Plastiklerin ve metallerin yapıştırılması.

Plazma yapıştırma: Plastiklerin ve metallerin güvenle ve uzun ömürlü yapıştırılması

Pek çok malzeme, örn. polipropilen (PP), polietereterketon (PEEK) veya polioksimetilen (POM) gibi, plazma işlem olmadan hiç yapışmazlar ya da çok zor yapıştırılabilirler. Cam, metal, seramik ve plastiklerde yüksek yapışma dayanımı ve uzun ömürlü yapıştırma imalat sanayinde karşılaşılan büyük zorluklardır.
Openair® plazma hazırlığı ile yüzey modifikasyonu ve aynı zamandahassas temizlik çepeçevre yapıştırma yüzeyleri üzerinde daha iyi adezyon kabiliyeti ve yapışma dayanımı olmasını sağlar.

Sayısız uygulama alanında başarı – plazma yapıştırma teknolojisiyle yapısal ve kompozit yapıştırma

Yalnızca plastiklerin yapıştırılması için otomotiv endüstrisinde çok sayıda, son derece başarılı Openair® plazma uygulamaları bulunmaktadır:

 

Yapısal yapıştırma: Araç yapımında
Frigofrik kamyon üstyapıları için plazma yapıştırma tekniği Bu uygulamada panel yapı elemanlarına yapısal yapıştırma uygulanır. Openair® plazma hazırlığı çepeçevre yapıştırma yüzeylerinde adezyon kabiliyetinin iyileştirilmesini sağlar ve tüm geleneksel temizlik ve ön hazırlık işlemlerinin yerini doldurur.

Modern otomobil farlarında plazma yapıştırma teknolojisi
Openair® plazma kullanılması yeni geliştirilen sıcak eritme 1K PUR yapıştırıcıların ilk kez apolar plastikler (polipropilen) üzerine güvenle uygulanabilmesini olanaklı kılmıştır. Openair® plazma hazırlığı yapıştırılacak malzemeler üzerinde olması gereken yüksek yüzey gerilimini üretir.

EPDM yapıştırma: EPDM ekstrüzyon profiller için daha iyi adezyon kabiliyeti
Eskiden EPDM profiller süreç sırasında döner tel fırçalarla zahmetli bir şekilde pürüzlendirilmek zorundaydı. Günümüzde Openair® plazma özellikle otomotiv endüstrisinde, son derece efektif ve aynı zamanda temassız ve bakım gerektirmeyen yönteminden dolayı floklaşan yapıştırıcılar ya da sürtünme önleyici kaplama uygulanmadan öncesi için “State of the Art” mertebesine ulaşmıştır.

Ortaklar ve Referanslar

DELO

Mükemmel bir bağlantı

Endüstriyel yapıştırıcılar alanında lider üretici olan DELO, Plasmatreat ile uzun yıllardır işbirliği içerisinde çalışmaktadır.

Referans Hikayeleri Okuyun

Ortaklar ve Referanslar

Schmitz Cargobull

Openair plazma ile soğutma aracı yapımı

Çok yüksek yapışma düzeyi, en yüksek seviyede sızdırmazlık ve mümkün olan en iyi çevre koruması - yeni yapıştırma sisteminin yapımı esnasında talepler böyleydi. Bugün, Avrupa'nın en büyük römork üreticisinde her yıl 15.000'in üstünde Openair® plazma uygulanmış olan soğutma aracı üretilmektedir.

Referans Hikayeleri Okuyun

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

productronica India
innovation all along the line

14. – 16. Eylül 2017
Pragati Maidan
New Delhi, India

Osaka Material World 2017
World's Leading Advanced Materials Show

20. – 22. Eylül 2017
Hall6, VenueA 33-40
INTEX Osaka
Osaka, Japan

Language