Konu: Openair® plazma tekniği. Openair® plazma. Plazma temizlik, plazma aktivasyon, plazma kaplama ve plazma sterilizasyon. Normal basınç altında plazma işleme.

Yüzeylerde yüksek verimli plazma temizlik, aktivasyon ve nano kaplama

Atmosfer basıncı altında plazma hazırlığı, plastikleri, metalleri (örn. alüminyum), camı, geri dönüştürülmüş materyalleri ve kompozit maddeleri temizlemek, aktive etmek veya kaplamak için en verimli plazma yöntemlerinden biridir.

Alçak basınç plazma teknolojisine kıyasla Openair® plazma teknolojisinin kullanımında ayrı bir oda sistemine gerek yoktur.

Openair® plazma ile yapılan hassas temizlikte (plazma temizlik) yüzeyler yumuşakça ve güvenli bir şekilde çözücü maddelerden ve katkı maddelerinden temizlenir ve sterilize edilir (plazma sterilizasyon), plazma aktivasyonda ise sonraki aşamalarda yapıştırıcıların ve kaplamaların tutunması sağlanır. PlasmaPlus® ile nano kaplama (plazma kaplama) sayesinde ayrıca özel ürün gereksinimlerini sağlayan işlevsel yüzey özellikleri yaratılabilir.

Openair® plazma – atmosferik koşullarda ön işlem: Hat içinde. Uygun maliyetli. Çevre dostu.

Plasmatreat, şimdiye dek daha az etkili yöntemlerle gerçekleştirilmiş olan ön işlem süreçleri yerine – örn. korona yöntemi gibi – daha etkili atmosferik çözümler getirmeyi kendine görev edinmiştir. Openair® yöntemi basit, güvenli ve çevre dostu bir teknolojidir: Normal basınç altında plazma işlem için yalnız hava, elektrik ve mevcut üretim hattına gereksinim duyulur. Bu nedenle Openair® plazma günümüzde endüstriyel imalat alanında neredeyse tüm sektörlerde kullanım alanı bulur.

Flächige Folienbehandlung mit Düsen-ArraySıralı nozüllü geniş yüzey film işleme

Diğer ön işlem yöntemlerine kıyasla Openair® plazma teknolojisinin avantajları:

 • Yüksek proses güvenilirliği:
  Openair® plazma teknolojisi yüksek düzeyde arıza güvenliği ve proses güvenilirliği ile öne çıkar.
 • Yüksek maliyet verimliliği:
  Çok vardiyalı işletmelerde bile yüksek proses hızı ve düşük fire oranları yüksek maliyet verimliliğinin garantisidir. Openair® yöntemi esnek malzeme seçiminden dolayı daha elverişli malzemelerin kullanımına olanak tanır.
 • Yüksek aktivasyon derecesi:
  Openair® plazma, korona işlemine göre işlenen yüzeylerde daha yüksek derecede aktivasyon sağlar.
 • Geniş proses aralığı:
  Openair® plazma geniş bir proses aralığı sunar: Yapı parçalarına ısıl zarar verilmesi riski alev yöntemine kıyasla son derece düşüktür.
 • Kolay entegre edilebilir:
  Openair® plazma, pürüzlendirme, kumlama ve alüminyum oksit uygulamalarının aksine kolayca mevcut süreçlerin içine doğrusal olarak entegre edilebilir.
 • Çevre dostu:
  Openair® plazma yöntemi solventsiz ve VOC içermeyen ön işlemlerin uygulanmasına olanak sağlar. Örn. galvanizleme veya galvanik destekli mordanlama veya kromlama gibi elektrokimyasal yöntemlere kıyasla ıslak kimyasallar kullanımından kaçınılır.

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

"Hafif Yapıyı Seviyoruz" - CEO Christian Buske ile röportaj
Ses hızında temizlik Zorlu temizlik prosesleri için atmosferik basınç plazması
productronica India
innovation all along the line

14. – 16. Eylül 2017
Pragati Maidan
New Delhi, India

Osaka Material World 2017
World's Leading Advanced Materials Show

20. – 22. Eylül 2017
Hall6, VenueA 33-40
INTEX Osaka
Osaka, Japan

Language