Konu: Plazma tıbbı. Tıpta plazma araştırmaları. Plazma sterilizasyon. Plazma dezenfeksiyon. Beşeri tıpta plazma dezenfeksiyonu ve plazma sterilizasyonu.

Plazma tıbbı – doğrudan Openair® plazma etkisi yaraları iyileştirebilir mi?

Plazma tıbbı teriminden insan vücudundaki hücrelerin doğrudan plazma ile tedavisi anlaşılır. İnsan cildinin tedavisi alanında atmosferik plazma sistemlerinin kullanımı konusunda ABD'deki Drexel University'de Prof. Friedmann ve araştırma grubu yaklaşık 15 yıldır öncü çalışmalar yapıyor. Plazmanın insan cildi üzerindeki farklı doğrudan ve dolaylı etkilerini ilk kez o araştırmıştı. Bu sırada plazma uygulaması (plazma dezenfeksiyonu) yoluyla bakterilerin azalmasıyla yara iyileşmesi arasındaki etki ilişkisini keşfetti.

Bu çalışmalar günümüzde uluslararası boyutta çeşitli araştırma enstitülerinde yoğun olarak sürdürülmektedir. Bunlar arasında en başta Plasmamed araştırma programları (Greifswald Üniversitesi), Düsseldorf Üniversitesi, Bochum Üniversitesi ve Münih Max Planck Enstitüsü sayılır.

Plasmatreat tıpta teknik yüzeylerin dezenfeksiyonu konusunda engin deneyime sahiptir (plazma sterilizasyonu). Openair® plazma nozülleri yüzeyleri kontinü yöntemle büyük bir etkiyle işlerler. Plazma enerjisinin potansiyelsiz olma özelliğinden dolayı prensipte insan cildinin tedavisi için de uygundur.

Beşeri tıpta somut uygulamalara ulaşabilmek için kapsamlı doğrulamaların yapılması ve nozül teknolojisinin geliştirilmesi gerekmektedir. Kontrollü tıbbi plazma tedavisi için sistemlerin geliştirilmesi büyük bir gelecek potansiyeline sahiptir.

Plasmatreat, plazma tıbbı alanında işbirliği için yeni ortaklıklar kurmak amacıyla üniversiteler ve enstitülerle yoğun ilişki içindedir.

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

Cover story:
Hibrit teknolojisi – Kıstas olarak yapışma
Hibrit teknolojisi – Kıstas olarak yapışma
Tıbbi Teknoloji: Dayanıklı ve zehirsiz kaplamalarının inline üretimi
productronica India
innovation all along the line

14. – 16. Eylül 2017
Pragati Maidan
New Delhi, India

Osaka Material World 2017
World's Leading Advanced Materials Show

20. – 22. Eylül 2017
Hall6, VenueA 33-40
INTEX Osaka
Osaka, Japan

Language