Konu: İpliklerde plazma kaplama. Tekstil elyafların plazma polimerizasyonu, nano kaplaması. Polimer elyaflara yangından koruyucu kaplama.

Bir “tutam cam”: PlasmaPlus® ile tekstil polimer elyaflar için yenilikçi alev koruması

PlasmaPlus® ile plazma polimerizasyon ipliklerin yüzeylerine işlevsel nano katmanlar uygulamak için son derece etkili bir yöntemdir. Bu katmanlar kullanılan prekursörlere bağlı olarak tercihen hidrofil veya hidrofobik olarak ayarlanabilirler. Tekstil dokumalara işlev kazandırılmasında önemli bir uygulama da yangından koruyucu kaplamadır.

Fransız CREPIM (Centre de Recherche et d’Etude sur les Procédés d’Ignifugation des Matériaux) enstitüsü plazma polarizasyon yoluyla tekstillere aleve karşı koruma etkisini kapsamlı araştırmalarla incelemiştir. Kaplamanın anorganik karakterinden dolayı çok ince camsı katmanların uygulanması dahi polimer elyafların alev almasını ciddi ölçüde azaltmaktadır.

Ortaklar ve Referanslar

CREPIM

Yenilikçi yangın koruması

Bir Fransız enstitüsü olan CREPIM, yangından korunma yönetmeliklerine tabi olan tüm endüstri türlerinde yangını önleyen malzemeler alanında uzmandır. Laboratuar, farklı türde substratların yanma davranışını iyileştirmek için PlasmaPlus® polimerizasyonunu kullanmaktadır.

Referans Hikayeleri Okuyun

ana konuya geri dön İplik hazırlama

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

InPrint USA 2017
The Exhibition for Industrial Print Technology

25. – 27. Nisan 2017
Booth 1705, North Hall A
Orlando, United States

Semicon Southeast Asia
Cost Efficient Miniaturization of Semiconductor Fabrication – from Chip to PCB Level Integration

25. – 27. Nisan 2017
SPICE Arena
Penang, Malaysia

Language