Volkswagen

Primerler out - plazma in

Openair® plazma teknolojisini kullanma nedenlerimiz ortadaydı. "Golf IV" için rüzgar seslerini önlemek amacıyla yapıştırılan bir ek kapı contası geliştirdik. EPDM kauçuktan olan kendinden yapışkanlı conta, uç kısımlarda ilave olarak MS yapışkanından oluşan yapıştırma noktaları ile sabitlenecek. Yapıştırıcı tutuşunu iyileştirmek için bu kauçuk hazırlanmalıdır. Geleneksel yöntem, Volkswagen'da bugün artık neredeyse hiç kullanmayan bir yöntem olan manuel primer uygulamasıdır.

Fotoğraf: Volkswagen AG
Otomobil üretimi örneği: Kauçuk contanın son noktalar, daha iyi yapıştırıcı tutuşu için Openair® plazma ile hazırlandı

Plasmatreat'in inline teknolojisini tercih ettik: Bu contalar yapıştırıcı uygulanmadan hemen önce Openair® plazma ile hazırlandığında, bu yöntem birçok işlem adımının yerini almaktadır. Bu yüksek etkili hazırlama işlemi sayesinde yapıştırma yüzeylerini önceden temizleme gerekliliğinin yanı sıra yapıştırma işleminden hemen önce solvent içeren primerler uygulama ihtiyacı da ortadan kalkmaktadır. Volkswagen için olumlu sonuç: Primerin sona erme süresini dikkate almaya gerek yok, solvent emisyonları yok ve teslimatta lojistik zorunluluklar yok.

Volkswagen "sağlam süreçlere" güveniyor. Sağlam süreçler, ürünlerimizin kalitesinin sürekli yüksek olması için ön koşuldur. Plasmatreat yöntemi, sistem parametreleri dikkatli bir şekilde denetlendiğinde, büyük bir avantaj olan tekrarlanabilirlik özelliğini sunmaktadır. Süreç mühendisliğinde yapıştırıcılar ve sızdırmazlık maddeleri için uzman olarak Openair® plazmanın çok güvenli ve çevre dostu bir hazırlama yöntemi olduğunu düşünüyorum.

Michael Stege
Süreç Mühendisliği (10/2010'a kadar)
VOLKSWAGEN AG


VOLKSWAGEN AG
www.volkswagen.de

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.