RAMPF Production Systems

Plazma uygulaması - dozajlama sisteminin otomatik bileşeni

Karmaşık yapı parçalarının yapıştırma, sızdırmaz hale getirme ve döküm işlemlerinde çok farklı malzemeler bir araya gelmektedir. Plastikle plastiği birleştirmek bile bazen kolay değildir. Karıştırma ve dozajlama sistemleri üreticileri, taleplere göre yapışma özelliğine yardımcı olmalıdır. Zimmern o.R.'den RAMPF Production Systems firması, bu işlemler için Openair® plazmaya güveniyor. 1-K- ve 2-K polimerlerin işlenmesi için kullanılan vakum, karıştırma ve dozajlama sistemlerinin lider üreticisi olarak uzun yıllardır başarılı bir şekilde Plasmatreat ile birlikte çalışıyoruz.

Fotoğraf: RAMPF Production Systems

Bir plastik çerçevenin hazırlığı: En üst düzeyde yapışma, Openair® plazma hazırlığı ile sağlanır.

Fotoğraf: RAMPF Production Systems

plastik kapı modüllerinin hazırlığı: Aktivasyon süreci, dozajlama sisteminin bir parçası halinde geldiğinde, plazma hazırlığı ve köpük uygulaması paralel bir şekilde gerçekleşmektedir.

 

Atmosferik plazma ile hazırlık, daha iyi bir yapışma özelliği elde etmek için en etkili yöntemlerden biridir. Böylelikle işletim maliyetlerinden tasarruf sağlayan ve emisyonları düşük tutan güvenli ve kolayca kontrol edilebilir bir süreç mümkündür.

RAMPF Production Systems'in deneyimlerine göre inline işletimde en yüksek üretkenlik elde edilmektedir. Aktivasyon süreci ise dozajlama sisteminin otomatik bir parçası haline gelir. Yüzey aktivasyonu ve yalıtım köpüğü uygulaması tek bir iş adımında paralel olarak gerçekleşmektedir.

Uzmanlar aktivasyon sistemini normalde mekanik olarak MS-C karıştırma kafasının hareketine veya bazı durumlarda kendi işleme sistemlerine bağlamaktadır. Kendi işleme sistemlerine bağladıklarında, hazırlama sürecinde hız, aralıklar ve aktivasyon performansı bakımından ek iyileşmeler elde edilmektedir.

Hartmut Storz
Satış ve Pazarlama Müdürü
RAMPF Production Systems GmbH & Co. KG

(former RAMPF Dosiertechnik GmbH & Co. KG)


RAMPF Production Systems GmbH & Co. KG
http://www.rampf-gruppe.de/en/products-and-solutions/production-systems/

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.