Halı üretiminde kesik elyaf için plazma hav yakma – yumuşak, hoş bir dokunuş için isabetli kontrol edilebilir ve dozlanabilir

Özellikle Amerikan halı endüstrisinde kesik elyaf kullanımı filament iplik kullanımıyla rekabet halindedir. Ancak kesik elyaflar dokunuş görünüş bakımından filament elyaflardan çok üstündür, ama özellikle ağır halılarda kolay kirlenme ve döküntü oluşma sorunu vardır. Bunun nedeni ise doğal kesik elyafların tek tek segmentlerden örülmüş olmalıdır. Bu da finisaj yoluyla yüzey işlemesini gerekli kılmaktadır.

İsabetli kontrol edilebilir: Openair® plazma ile kesik elyaflarda hav

Geleneksel yöntemlerde, örn. gaz aleviyle hav yakma gibi, çıkıntılı kılcıklar mekanik olarak gaze edilir ya da yakılır veya aleve tutulur. Ancak bu sırada sıklıkla, daha sonra bitmiş üründe görülecek olan sert dokunuş oluşur. Openair® plazma ile hav yakma ise alevle hav yakma için etkili bir alternatiftir. Bu işlemde elyafların kalitesi korunur çünkü plazma nozülleri kullanım ve dozaj bakımından isabetli olarak kontrol edilebilir.

/Garnkonfektionierung, , , , , ,

ilgili basın makaleleri

Krom içermeyen koruma –
Alüminyum endüstrisinde Plasmatreat

ALUMINIUM-PRAXIS (6/2018)
belgeyi aç

“Yapıştırma teknolojisi - Yeni trendler ve çözümler"
Plasmatreat CEO’su Christian Buske görüşlerini aktarıyor

DICHT! (Nr.2(6)/2018)
belgeyi aç

Doğadan ilham alarak:
Hafif yapı plaka imalatında plazma

IST 1(3)/2018
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.