Openair® plazma ile haşıl ve avivajların giderilmesi – olağanüstü verimli ve çevre dostu

Tekstil teknolojisindeki yüksek performanslı üretim süreçleri için haşıllama vazgeçilmezdir. Kaplanan iplikler daha yumuşak ve daha dirençli olurlar, örn. dokuma ve taftingdeki mekanik yükler için en iyi şekilde donatılırlar.

Ancak ipliklerin ve elyafların devam eden işlem aşamalarında bu haşıllama aşırı derecede rahatsız edicidir. Bu hidrofobik özellik boyama sürecinde ipliklerin ve elyafların ıslanabilirliğini ve dolayısıyla boyaların tutunmasını zorlaştırır.

Elyaf takviyeli malzemeler içine yerleştirme sırasında haşıl etkili şekilde giderilmedikçe kaliteli bir elyaf bileşiminin tutunması mümkün olmaz.

Fiziksel, kimyasal ve ısıl etkilerin etkileşimi sayesinde Openair® plazma teknolojisi elyafları fiziksel olarak zedelemeden ve özellikle de çevreye zarar vermeden haşıl ve avivajları ipliklerden gidermek için en uygun yöntemdir.

/Garnkonfektionierung, , , , , ,

ilgili basın makaleleri

Noktasal hassasiyetle ve çevre dostu –
Atmosferik basınç plazma ile korozyona karşı koruma

WOMAG (3/2019)
belgeyi aç

Otomotiv sanayisi:
“Plazma nozülünden gelen yapışma”

ADHESION Adhesives & Sealants (4/2018)
belgeyi aç

Hidro verniklerin güvenli tutması

IST (International Surface Technology No. 3.2018)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.