Openair® Plastik filmlerin uzun ömürlü aktivasyonu için Openair® plazma sistemlerisystems for the activation of plastic films with long-term stability

Plastik filmler üzerine baskı ve kaplama yapabilmek için öncelikle malzemenin yüzey gerilimi yükseltilmelidir. Bir kaplama için ayrıca yüzey aktivasyonunun uzun ömürlü olması gerekir. Şimdiye dek kullanılmakta olan yöntemlerde, korona işlem veya alevle işlem gibi, yüzey gerilimi kısa bir süre sonra kaybolur.

Openair® yöntemiyle yapılan ön işlem plastik filmlerde güvenilir ve her şeyden önce uzun ömürlü yüzey aktivasyonu sağlar. Baskı mürekkepleri ve kaplamalar en iyi şekilde malzemeye tutunur.

Openair® film sistemlerinde özel geniş çıkışlı nozüller kullanılır. Bunlar atmosferik plazmayla istenen genişlikte güvenilir işlem yapılmasını sağlar. Openair® plazma ile plastiklerde yapılan ön işlemin olumlu bir yan etkisi ise belirgin bir anti statik etkidir.

Filmlerin aktarıcı üzerinde aktive edilmesi

Plastik filmlerin ön işlemi için Openair® plazma sistemleri – avantajları ve özellikleri:

  • Yüksek yüzey aktivasyonu nedeniyle uzun ömürlü ön işlem
  • Kısmi aktivasyon olanağı
  • Katkı maddelerinde ek olarak temizlik etkisi
  • Anti statik etkisi
  • Nozül başına işlem genişliği = 25 mm
  • Tek taraflı ön işlem
  • Yüksek işleme hızları
/Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts, /Folienanlagen, /Folienanlagen-rechts, /Tags/ProdukteSysteme, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen, /Tags/ProdukteSysteme/Folienanlagen-rechts

ilgili basın makaleleri

Krom içermeyen koruma –
Alüminyum endüstrisinde Plasmatreat

ALUMINIUM-PRAXIS (6/2018)
belgeyi aç

Yapısal yapıştırma: Plazma; çözücülerin ve pürüzleştirme süreçlerinin yerini alıyor

WERKSTOFFE in der Fertigung (Nr. 5/2017)
belgeyi aç

Solvent Yerine Plazma Teknolojisi

JOT (3/2014)
belgeyi aç

İletişim

Sizin için buradayız...

Soru veya önerileriniz için her zaman bizimle irtibata geçebilirsiniz. Zorluklarınızın üstesinden gelmek için sabırsızlanıyoruz. Buradan isteğiniz için ilgili kişiyi bulabilir veya formu doldurabilirsiniz.