SIKA Deutschland: Kritik astarlar üzerinde en iyi sonuçlar

 Fotoğraf: SIKA (D)
Openair® plazma sayesinde bu sistemlerle kritik astarlar üzerinde de en iyi yapışma sonuçları elde edildi.

Sızdırmazlık ve yapıştırma teknolojisi, yüzey teknolojisi ile yakından ilişkilidir. İyi hazırlanmış yüzeyler üzerinde mükemmel, sürekli olarak dayanıklı olan yapıştırma sonuçları elde edilebilmektedir. Bir yapışma yüzeyini hazırlamak için klasik yöntemler arasında solventlerle temizlik, taşlama veya ön kaplama yer almaktadır. Ancak bu yöntemlerin ortak bir özelliği, yüksek maliyetler ve çoğu zaman otomasyon imkanının kullanılmamasıdır.

Müşterilerimiz ise yüksek bir otomasyon derecesi, hızlı amortisman, en üst düzeyde süreç güvenliği ve maliyetlerle takt sürelerinin azaltılmasını talep etmektedir. Her bir talebi en iyi şekilde karşılamak amacıyla geleneksel hazırlama yöntemleri için bir alternatif aradık ve bu alternatifi atmosferik plazma ile hazırlama yönteminde bulduk.

Yapıştırıcı ve sızdırmazlık maddesi endüstrisinde lider şirketlerden biri olan Sika Deutschland, son yıllarda Plasmatreat ile birlikte çok sayıda yol gösteren yapıştırma projesi geliştirmiş ve bunları seri uygulamalara taşımıştır. Böylece Sikaflex® -254 Booster, SikaTack® -Plus Booster ve Sikaflex® -600 serisi sistemlerde Openair® plazma teknolojisini kullanarak kritik astarlarda bile en iyi sonuçlar elde edilebildi.

Süreç bakımından güvenli olan Openair® plazma sistemleri özellikle seri süreçlerde mükemmel bir şekilde yapıştırma teknolojisine entegre edilebilmektedir. Bu teknoloji sayesinde artık zor substratları bile en düşük maliyetlerle yapıştırma işlemine hazırlayabiliyoruz.

Artur Zanotti
Teknik Departman Yöneticisi
SIKA Deutschland GmbH


SIKA Deutschland GmbH
http://deu.sika.com

Üretiminiz için atmosferik plazma imkanlarını test edin.
Plasmatreat'in geliştirme ortağı olun!

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

parts2clean
Leading International Trade Fair for Industrial Parts and Surface Cleaning

31. Mayıs – 2. Haziran 2016
Hall 5, Booth E19
Messegelände Stuttgart, Germany

DRUPA

31. Mayıs – 10. Haziran 2016
Hall 11, Booth D29
Düsseldorf Fairgrounds , Germany

Language