Novotechnik: Openair® plazma – Güvenilir yol ve açı sensör sistemleri için ön koşul

 Fotoğraf: Novotechnik
Kapaklı, entegre servo motorlu ve sensörlü kısma valfi ünitesi. Openair® plazma ile hazırlama işlemi, entegre sensör iletken plakasının kaplamasında uygulandı.

Novotechnik, yüksek kaliteli potansiyometrik yol ve açı sensör sistemleri alanında lider bir üreticidir. Sensörlerimiz özellikle otomobil ve makine mühendisliği alanında kullanılmaktadır. Bu uygulamalarda, uzun kullanım süreleri boyunca yüksek hassasiyet ve güvenilirlik ön plandadır. Sensörlerimiz özellikle otomobil üretiminde dünya çapında kullanılmaktadır ve kendilerini milyonlarca kere kanıtlamıştır. Bu piyasada lider konumda kalabilmek için üretimde yüksek iş hacmi ve çalışanların yüksek kalite bilinci önemli faktörlerdir.

Bu yolda ilerlerken dönüm noktalarından biri, 2000 yılında sensör üretiminde Openair® plazma teknolojisini kullanmaya başlamamız oldu. Plasmatreat'in sunduğu yöntemler serigrafik baskı yöntemiyle kaplama işlemini gerçekleştirmeden önce iletken plakası yüzeylerimizi temizliyor ve etkinleştiriyoruz. Kaplamalarımızda yapışma sorunları yaşamıyoruz. Openair® süreci yüksek seviyede etkili, hızlı ve böylece uygun maliyetli. Bir Plasmatreat sistemi, birden fazla serigrafik baskı hattı için yeterli oluyor. Sistem çok güvenilir bir şekilde çalışıyor ve arızalar bakımından hassas değil. Böylece sensörlerimizin kesintisiz üretimi için yüksek seviyede bir kullanılabilirliğe sahibiz.

Openair® plazma sayesinde kaplamalarımızın güvenilir bir şekilde astara yapışıyor ve bu da sensörlerimizin kullanım esnasında güvenilirliği için önemli bir ön koşuldur. Biz bundan yaşıyoruz. Novotechnik ve Plasmatreat sensörleri, iyi bir tercihtir.

Dr. Tobias Eckert,
Potansiyometre Teknoloji Merkezi Yöneticisi
Novotechnik
Messwertaufnehmer OHG
Siedle Gruppe


Novotechnik Messwertaufnehmer OHG
www.novotechnik.de

Üretiminiz için atmosferik plazma imkanlarını test edin.
Plasmatreat'in geliştirme ortağı olun!

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

FIP Solution Plastique
The Plastics Industry Exhibition in France

13. – 16. Haziran 2017
LYON EUROEXPO
Lyon, France

PSECE 2017
Semiconductor & Electronics Convention and Exhibition

21. – 23. Haziran 2017
SMX Convention Center
Manila, Philippines

Language