HEINZ-GLAS GmbH: Şık bir görünümle kazanın

Uluslararası çapta ikinci büyük şişe üreticisi olan Oberfranken'lı (Yukarı Frakonya) HEINZ-GLAS GmbH'da her yıl tam otomatik bir üretim sürecince özel tasarımlı lüks ve yüksek kaliteli parfüm şişeleri üretilmekte ve buradan dünyanın dört bir yanına sevk edilmektedir.

Uygulama

Şirketin çok sayıda ıslah teknolojisinin arasında saygın markaların yazılarının ve logolarının basılması için tampon baskı yöntemi de yer almaktadır. Temizlik ve aktivasyon amacıyla cam yüzeyin gerekli olan hazırlama işlemi, cam üreticisinde birkaç yıldır Openair® teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir. Alevle uygulanan ilk hazırlama denemeleri, memnun edici bir sonuç vermedi, bunun yanı sıra üretimde güvenlik ile ilgili maliyetler çok yüksekti.

Atmosferik plazma sistemi, üretim sürecine entegre edilir. Hazırlama işlemi, robot kontrollü bir şekilde baskı sürecinden hemen önce gerçekleştirilmektedir. Plazma, her geçen gün daha fazla parfüm üreticisi şişelerini küçük tasarım elementleri ile süslemek istediğinden burada baskı işlemlerinin dışında yapıştırma süreçleri için de kullanılmaktadır.

Uygulamalar genelde büyük nozül kafalı ve 40 mm çalışma genişliğine sahip RD1004 tipi iki Openair® plazma nozülü ile gerçekleştirilmektedir. Yapı parçaları, konveyör sisteminin sabit hat hızı ile nozüllerin altından hareket ettirilir.

Başarılar

Openair® plazma kullanımı kullanıcılara aşağıdaki avantajları sağlamaktadır:

  • yapışma gücünde belirgin iyileşme
  • baskı görüntüsü kalitesinde iyileşme
  • karmaşık, çok parçalı şişeler uygulama
  • maliyet verimliliği


HEINZ-GLAS GmbH
www.heinz-glas.com

Üretiminiz için atmosferik plazma imkanlarını test edin.
Plasmatreat'in geliştirme ortağı olun!

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

productronica India
innovation all along the line

14. – 16. Eylül 2017
Pragati Maidan
New Delhi, India

Osaka Material World 2017
World's Leading Advanced Materials Show

20. – 22. Eylül 2017
Hall6, VenueA 33-40
INTEX Osaka
Osaka, Japan

Language