Gira: Tıp teknolojilerinde Openair® plazma

 Fotoğraf: Gira
Tıbbi bir parçanın aktivasyonu için plazma nozülü

Tıp teknolojileri için bileşenlerin plastik enjeksiyon dökümü teknolojisinde, ölçülere bağlı ve optik kalite büyük önem taşımaktadır. Özel bir uygulamada çok parçalı bir yapı grubu, plastik (PC) bir hibrit parça ve bunun içerisine enjekte edilen bir metal kılıf (paslanmaz çelik) ile değiştirilmiştir.

Bir kalp ameliyatı esnasında kan taşıyan bu yapı parçasında iki malzeme ortağı arasında tamamıyla sızdırmaz bir bileşim olması gerektiğinden, Openair® plazma teknolojisi burada belirleyici olan başarıyı sağladı. Metal kılıfa ayrıca, yerleştirilmeden hemen önce tam otomatik bir şekilde plazma uygulandı.

Sadece bu yöntem sayesinde bileşim içerisinde kayıp, en küçük hava kabarcıkları ve boşluklar gibi etki eden faktörler bakımından sıvılara karşı sınırsız bir sızdırmazlık elde edilebildi. Özellikle oldukça düşük viskozitesi nedeniyle en ince damarlarda bile olumsuz kontrol sonuçlarına neden olabilen sterilizasyon durulamasında bu sızdırmazlık görüldü. Enjeksiyon dökümü sürecinin önceden oldukça küçük olan süreç aralığı da plazma yöntemini uygulayarak önemli ölçüde büyütüldü ve böylece daha iyi ekonomikliğe de önemli bir katkı sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilenler, bize danışmanlık sunan çalışanların kişisel çabaları ve deney sistemlerinin hızlı ve sorunsuz bir şekilde kullanıma sunulması, Plasmatreat firmasının imajını özetlemekte ve Openair® plazma teknolojisi ile çalışma kararımızın doğru olduğunu göstermektedir.

Alfred A. Bulitz
Genel Müdür
Gira Giersiepen GmbH & Co. KG

Üretiminiz için atmosferik plazma imkanlarını test edin.
Plasmatreat'in geliştirme ortağı olun!

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

productronica India
innovation all along the line

14. – 16. Eylül 2017
Pragati Maidan
New Delhi, India

Osaka Material World 2017
World's Leading Advanced Materials Show

20. – 22. Eylül 2017
Hall6, VenueA 33-40
INTEX Osaka
Osaka, Japan

Language