CeraCon: Keyifle köpük uygulama

 Fotoğraf: CeraCon
Apolar plastikleri hazırlama: Openair® plazma, polipropilen üzerinde de güvenli bir yapışma etkisi sunuyor.

Mühendislik ve makine mühendisliği şirketi CeraCon, bugün Avrupa piyasasında tek bileşenli köpük uygulama sistemleri alanında lider üretici olarak kabul edilmektedir.
Köpük yalıtımı teknolojimiz başka uygulamaların yanı sıra kapı kilitlerinin ve modüllerinin, farların, fiş gövdelerinin ve baz istasyonları için güçlendirici gövdelerinin yalıtımını kapsamaktadır.

CeraCon 2001 yılında Avrupa'da yeni bir tek bileşenli köpük uygulama yöntemi olan "Foamply" teknolojisini piyasaya çıkarmadan önce küresel çapta kullanılan ve kabul gören bir otomasyon tekniği aradık. Buna köpük yalıtımını uygulamadan önce yapı parçaları için güvenilir ve sağlam bir hazırlama yöntemi bulmak da dahildi. Taleplerimiz ortadaydı: 1K-PUR köpüğünün tam otomatik sistemler aracılığıyla çok kısa takt sürelerinde apolar plastiklere güvenli bir şekilde yapışması gerekiyordu.

Bu hedefe ulaşmak için Corona tekniği, gaz ile alev uygulaması, primer ve Plasmatreat'in atmosferik basınç plazma uygulaması olmak üzere çeşitli hazırlama yöntemleri test edildi. Sadece son yöntem bütün taleplerimizi karşıladı, buna ilave olarak harici ortamlar eklememize gerek kalmadı. Openair® plazmanın yüksek hazırlama yoğunluğu, parçalar için çok kısa uygulama sürelerine imkan sunmakta ve bunun sonucunda sürecin tamamı önemli ölçüde rasyonalize edilebilmektedir.

Plasmatreat ile verimli işbirliğimiz artık birkaç yıldır devam ediyor ve süreçler için güvenli olan iki teknolojinin (Openair® plazma ve "Foamply") hala ideal bir kombinasyon sunduğu için mutluyuz!

Dr. Frank Kukla
Yönetici Ortak
CeraCon GmbH


CeraCon
www.ceracon.com

Üretiminiz için atmosferik plazma imkanlarını test edin.
Plasmatreat'in geliştirme ortağı olun!

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

FIP Solution Plastique
The Plastics Industry Exhibition in France

13. – 16. Haziran 2017
LYON EUROEXPO
Lyon, France

PSECE 2017
Semiconductor & Electronics Convention and Exhibition

21. – 23. Haziran 2017
SMX Convention Center
Manila, Philippines

Language