BOBST: Her şey yüzey gerilimine bağlı

BOBST, müşterilere sadece yüksek performanslı çözüm sunma ilkesine sadık kalarak Plasmatreat ile katlanır kutu üretimi alanında Openair® plazma sistemlerinin ürün tanıtımı ve satışı için özel bir sözleşme imzaladı.

Sentetik laminasyonlu, folyo ile kapatılmış, metalize edilmiş veya tam plastik kutuları yapıştırmanın anahtarı yüzey gerilimidir.
Yüzey gerilimi düşük olduğunda, sadece yapıştırıcı damlası noktalarının kendisinde yapışma gerçekleştiğinden, genel olarak düşük bir yapışma etkisi görülür. Bir plazma yüzey uygulamasından sonra ve buna bağlı olarak yüzey geriliminin artmasıyla (72mN/m'nin üstünde) ise yapıştırıcı tüm yüzeye yapışır ve homojen, oldukça dayanıklı bir yapıştırma dikişi oluşturur. Bu homojen yapışma etkisini elde etmek için plazma inline bir şekilde, doğrudan yapıştırıcıyı uygulamadan önce uygulanır.

BOBST, Plasmatreat ile imzaladığı özel sözleşme sayesinde müşterilerine artık kapalı kutular üzerine uygulanan yapıştırıcılardan tasarruf ve yüksek üretim hızlarında bile boyalı kesimlerin yapıştırma kulakları üzerinde boşluk tasarrufu sayesinde daha düşük baskı maliyetleri gibi verimli ve ekonomik avantajlar sunabilecek.

Openair® plazma sistemleri:

  • sorunsuz bir şekilde mevcut makinelere kurulabilir
  • çevre dostu
  • gerekli bağlantı parçaları ve tüm BOBST katlanır kutu yapıştırma makineleri veya rakip üreticilerin makineleri için bir arabirim ile donatılmıştır

Bu avantajlar Openair® teknolojisini çok sayıda müteakip işlem uygulayan şirketin kaliteyi iyileştirme çözümü arayışında dikkatini çekecek olan bir konsept haline getirmektedir.

Philippe Millioud
Parts-Sales Manager
Folder-Gluers
BOBST SA / Switzerland


www.bobst.com

Üretiminiz için atmosferik plazma imkanlarını test edin.
Plasmatreat'in geliştirme ortağı olun!

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

SPE TPO Automotive Engineerd Polyoefins Conference
The World's Leading Automotive Engineered Polyolefins Forum

1. – 4. Ekim 2017
Troy, United States

EQUIPLAST
The International Plastics and Rubber Event

2. – 6. Ekim 2017
Hall 3 Booth, Nr. C-308
Barcelona, Spain

Language