Konu: Güneş enerjisi teknolojisinde termik güneş enerjisi santralleri için plazma işlem. Termik güneş enerjisi. Korozyondan koruyucu kaplama, parabolik oluklu güneş enerjisi aynaları için plazma kaplama, parabolik oluklu kolektörler.

Termik güneş enerjisi: Güneş enerjisi santrallerinde termik güneş enerjisi aynaları için güvenilir korozyondan koruyucu kaplama

Güneş ışığından konsantre enerji üretimi için güneş ışığı parabolik oluk teknolojisi temelinde ısıya dönüştürülür. Merkezi yerleşimli termik güneş enerjisi santrallerinde uzun sıralar halinde yerleştirilmiş parabol biçimindeki büyük güneş aynaları güneş ışıklarını odaklayarak 80 kat kadar güçlendirir. Aynaların merkezinde bulunan bir ısı transfer ortamı eşanjörler üzerinden buhar üretir ve bu da geleneksel elektrik türbinlerini çalıştırır. Alternatif olarak, ısı depoları içinde enerji depolanabilir ve gece saatlerinde elektrik üretimi için kullanılabilir.

 Termik güneş enerjisi aynalarında korozyondan koruyucu kaplama ve yüzey ıslahı

Çalışmaları sırasında parabolik oluklu güneş aynaları aşırı çevre etkilerine maruz kalır. Bu nedenle aynaların bir koruyucu tabakayla korunması gerekir. Ancak bütün termik güneş enerjisi santralinin verimliliği bu aynaların hassas ve yoğun yansıtma güçlerine bağlıdır. Her geleneksel korozyondan koruyucu polimer kaplama bu verimi ve dolayısıyla randımanı azaltır. Ancak PlasmaPlus® yöntemiyle yapılanplazma kaplamasında durum farklıdır: Neredeyse tamamen anorganik, cam türü bir kaplama malzemesiyle yapılan tam yüzeyli nano kaplama (işlevsel kaplama) yüksek sıcaklıklarda bile korozyona karşı güvenilir ve uzun ömürlü koruma sağlar.

ana konuya geri dön Güneş enerjisi teknolojisi

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

FIP Solution Plastique
The Plastics Industry Exhibition in France

13. – 16. Haziran 2017
LYON EUROEXPO
Lyon, France

PSECE 2017
Semiconductor & Electronics Convention and Exhibition

21. – 23. Haziran 2017
SMX Convention Center
Manila, Philippines

Language