Konu: Poliüretan (PUR) çekirdekli sandviç elemanlarda ve panellerde plazma işlem. PUR köpüğün plastik, cam ve metal üzerine daha iyi yapışması. PUR yüzey aktivasyonu için plazma sistemleri.

Sandviç elemanlarla ısı yalıtımı: Plastik ve metal katmanların PUR (poliüretan) köpük ile güvenli şekilde birleştirilmesi

Binaların ısı yalıtımı birincil enerjinin tasarruf edileceği en büyük alanlardan biridir. Bunun için modern yöntemler bina giydirme ve sandviç panellerle yalıtımdır. Bu şekilde kışın binaların ısı kaybı azaltılır ve ısınma maliyetleri düşer. Buna karşın bu yalıtım yazın konutların, iş binalarının ve depoların istenmeyen düzeyde ısınmasını engeller.

Büyük hacimli binaların yapımında yalıtıcı poliüretan çekirdekli, çelik örtü katmanlı sandviç üstyapılar kullanılır. Bu sandviç elemanlar ısı yalıtımının yanı sıra dış duvar olarak statik işlev üstlenir ve aynı zamanda üzerine kapı ve pencereler açılabilir. PUR köpüğün örtü katmanına güvenle yapışması ise bu türden bir bina duvarının statik özelliğini büyük ölçüde iyileştirir.

Özellikle R141 itici gaz, Pentan ve itici olarak su kullanılan köpüklerin kullanılmaya başlanması ve bununla birlikte iklim açısından sakıncalı olan R11 itici kazın kullanımdan kaldırılması PUR köpüklerin örtü katmanına yapışmasında ciddi sorunlara yol açtı.

Paneller üzerindeki geniş yüzeyli Openair® plazma hazırlığı PUR köpüğün plastik, cam ve metal üzerine yapışmasını belirgin bir şekilde iyileştirir (yüzey aktivasyonu yapan plazma sistemleri). Plazma teknolojisi günümüzde tüm dünyada panel üreten kontinü çift bantlı tesislerde ve diskontinü tesislerde büyük bir başarıyla uygulanmaktadır.

ana konuya geri dön Enerji verimliliği

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

parts2clean
Leading International Trade Fair for Industrial Parts and Surface Cleaning

31. Mayıs – 2. Haziran 2016
Hall 5, Booth E19
Messegelände Stuttgart, Germany

DRUPA

31. Mayıs – 10. Haziran 2016
Hall 11, Booth D29
Düsseldorf Fairgrounds , Germany

Language