Konu: Poliüretan (PUR) çekirdekli sandviç elemanlarda ve panellerde plazma işlem. PUR köpüğün plastik, cam ve metal üzerine daha iyi yapışması. PUR yüzey aktivasyonu için plazma sistemleri.

Sandviç elemanlarla ısı yalıtımı: Plastik ve metal katmanların PUR (poliüretan) köpük ile güvenli şekilde birleştirilmesi

Binaların ısı yalıtımı birincil enerjinin tasarruf edileceği en büyük alanlardan biridir. Bunun için modern yöntemler bina giydirme ve sandviç panellerle yalıtımdır. Bu şekilde kışın binaların ısı kaybı azaltılır ve ısınma maliyetleri düşer. Buna karşın bu yalıtım yazın konutların, iş binalarının ve depoların istenmeyen düzeyde ısınmasını engeller.

Büyük hacimli binaların yapımında yalıtıcı poliüretan çekirdekli, çelik örtü katmanlı sandviç üstyapılar kullanılır. Bu sandviç elemanlar ısı yalıtımının yanı sıra dış duvar olarak statik işlev üstlenir ve aynı zamanda üzerine kapı ve pencereler açılabilir. PUR köpüğün örtü katmanına güvenle yapışması ise bu türden bir bina duvarının statik özelliğini büyük ölçüde iyileştirir.

Özellikle R141 itici gaz, Pentan ve itici olarak su kullanılan köpüklerin kullanılmaya başlanması ve bununla birlikte iklim açısından sakıncalı olan R11 itici kazın kullanımdan kaldırılması PUR köpüklerin örtü katmanına yapışmasında ciddi sorunlara yol açtı.

Paneller üzerindeki geniş yüzeyli Openair® plazma hazırlığı PUR köpüğün plastik, cam ve metal üzerine yapışmasını belirgin bir şekilde iyileştirir (yüzey aktivasyonu yapan plazma sistemleri). Plazma teknolojisi günümüzde tüm dünyada panel üreten kontinü çift bantlı tesislerde ve diskontinü tesislerde büyük bir başarıyla uygulanmaktadır.

ana konuya geri dön Enerji verimliliği

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

Plasmatreat Open House
Grand opening of Plasmatreat's new subsidiary and customer application center

30. – 31. Mart 2017
Hayward, CA, United States

INDUSTRIE LYON
The Tradeshow for Production Technologies

4. – 7. Nisan 2017
stand W67 hall 6
EUROEXPO LYON
Lyon, France

Language