Konu: Süreç iyileştirme için plazma işlem. Kuru yüzey hazırlığı. Islak kimya yerine normal basınç altında plazma kaplama.

Islak kimya yerine plazma işlem: Kuru süreçler sayesinde çevre dostu enerji tasarrufu

Atmosfer basıncı koşulları altında hat içine entegre edilebilen plazma teknolojisi pek çok endüstriyel uygulamada üretim süreçlerinin tamamen yeniden tasarlanabilmesi olanağı sağlar (süreç iyileştirme). Yüzey hazırlığı tamamen kuru gerçekleştiğinden, bu alanda da enerji tasarrufu için büyük potansiyel bulunmaktadır. Enerji yoğun kurutma süreçlerine gerek kalmaz. Ayrıca çok sayıda zehirli kimyasal maddenin kullanımından ve bertaraf edilmesinden kaçınılabilir.

Kurutma süreçlerinden kaçınmak için yıllardır uygulanan başarılı bir yöntem de malzemelerin plazma kaplanmasıdır. Plazma kaplamalar ek işlevlere olanak tanırlar ve boya vs. kullanılan geleneksel kaplama yöntemlerine kıyasla çok daha düşük maliyetle gerçekleştirilebilirler.

Plazma kaplama şimdiye dek örn. PVD ve sputter süreçlerinde alçak basınç yöntemiyle gerçekleştirilmekteydi. PlasmaPlus® ile kombine edilmiş Openair® plazma yöntemiyle şimdi özel basınç odalarına gerek kalmaksızın normal basınç altında da bu işlem yapılabilmektedir.

 Atmosferik PlasmaPlus® yüzey kaplama

ana konuya geri dön Enerji verimliliği

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

productronica India
innovation all along the line

14. – 16. Eylül 2017
Pragati Maidan
New Delhi, India

Osaka Material World 2017
World's Leading Advanced Materials Show

20. – 22. Eylül 2017
Hall6, VenueA 33-40
INTEX Osaka
Osaka, Japan

Language