Konu: Atmosfer basınçlı plazma ile enerji tasarruflu üretim süreçleri. Enerji tasarruflu yüzey hazırlığı. Yapıştırma, laminasyon, kaşe veya boyama öncesi plazma işlem.

Enerji verimliliği yüksek süreçler: Plazma işlem düşük işleme sıcaklıkları ve yüksek proses hızları sağlar

Yapıştırma, laminasyon, kaşe veya boyama gibi işlemlerde farklı malzemeler birleştirilirken yüzey gerilimi ve yüzey temizliği güvenilir bir yapıştırma için son derece önemlidir. Malzemeler, yapışma özelliklerinin iyileştirilmesi için üretim süreci içinde sıkça, gerekli olan belirli bir işleme sıcaklığına getirilir. Bunlar genelde çok enerji yoğun süreçlerdir. Buna karşın plazma işlem yalnızca yüzey hazırlığı için çok etkili bir yöntem olmakla kalmayıp aynı zamanda enerjiden de tasarruf eden bir alternatiftir.

Openair® atmosferik plazma kullanımı pek çok uygulamada çalışma sıcaklıklarının belirgin düzeyde azaltılmasını sağlar. Isıtma süreci çoğunlukla çok kısalmakta ve hatta tamamen ortadan kaldırılabilmektedir. Aynı durum alternatif kaplama sistemleri (örn. UV altında sertleşen sistemler) kullanımı durumunda kurutma fırınları için geçerlidir.

Bobin kaplama sürecinden bir başarı örneği: Openair® plazma temizliği (hassas temizlik) ve plazma aktivasyonu sayesinde UV altında kuruyan boyaların kullanılması olanaklıdır. Bütün tesis konfigürasyonu geleneksel tesis boyutunun %25’ine düşmektedir.

ana konuya geri dön Enerji verimliliği

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

productronica China
International Trade Fair for Electronics Development and Production

14. – 16. Mart 2017
Booth 2672, Hall E2
Shanghai New International Expo Centre
Shanghai, China

ICE Europe
The World's Leading Exhibition for Paper, Film & Foil Converting

21. – 23. Mart 2017
Munich Trade Fair Centre
Munich, Germany

Language