Konu: Poliüretan sert köpük (PUR sert köpük) yapıştırma. Hafif yapı mobilya parçalarında plazma hazırlığı. Primersiz poliüretan (PU) yapıştırma.

Yağmur ormanlarının korunması için: Openair® plazma karavanların iç donanımında yüksek kaliteli plastik alternatifleri sunar

Hafif konstrüksiyon yöntemi karavan üretiminde de son derece önemli bir kriterdir. Bu nedenle iç donanımda hafif ve neme dayanıklı malzemeler gereklidir.

Wohnwagen InnenausbauKaravanlarda kaşe iç donanım elemanları

Karavanlar için yüksek kaliteli iç donanımı bugün bile büyük ölçüde risk altındaki yağmur ormanları ağaçlarından (örn. abachi ağacı) üretilmektedir. Bu ağaçlar yetiştirilemez ve bunların kesilmesi de doğal yaşamı tahrip etmek anlamına gelir. Openair® plazma ile yüzey hazırlığı ise poliüretan sert köpük (PUR sert köpük) gibi alternatif malzemelerden yapı elemanı üretilebilmesini sağlamaktadır.

Mobilyaların dekoratif özelliklerini karşılayabilmek için sert köpük elemanlar yüksek kaliteli mobilya filmleriyle kaşe edilir. Openair® plazma hazırlığı da bunların yapıştırma ajanları (primerler) kullanılmadan güvenli ve uzun ömürlü yapışmasını sağlar. Köpük PU parçalar yalnızca görünüm bakımından iddialı olmakla kalmayıp hafiflik ve uzun ömürlülük gibi özellikleriyle de tropik ağaçlardan kat kat üstündür.

ana konuya geri dön Kamyon römorkları-Karavanlar

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

Solvent Yerine Plazma Teknolojisi
Structural adhesive bonding: Openair® plasma in use at Schmitz Cargobull
SPE TPO Automotive Engineerd Polyoefins Conference
The World's Leading Automotive Engineered Polyolefins Forum

1. – 4. Ekim 2017
Troy, United States

EQUIPLAST
The International Plastics and Rubber Event

2. – 6. Ekim 2017
Hall 3 Booth, Nr. C-308
Barcelona, Spain

Language