Konu: Karbon elyaf takviyeli kompozit parçaların ayraç madde olmadan kalıptan çıkarılması için plazma polimerizasyon.

Bisiklet sporunda yüksek teknoloji, çevre dostu üretim: Karbon elyaf takviyeli kompozit parçaların ayraçsız olarak kalıptan çıkarılması

Yüksek performans yarış bisikletleri karbon elyaf takviyeli kompozit parçalarla son derece hafif ve olağanüstü sağlam olmaktadırlar. Rüzgar direncinin azaltılması için biçimler aerodinamik olarak tasarlanmaktadır. Bisiklet kadroları çok katmanlı bir süreçte üretilir ve ardından otoklav içinde ısıyla sertleştirilir.

Karmaşık parçaların güvenle kalıp içinden sökülebilmesi için ayraç maddeler gereklidir. Parçalar kalıptan çıktıktan sonra bu ayraç maddeler parça yüzeyinde kalır ve zahmetli yoldan temizlenmeleri gerekir.

 Bisiklet üretiminde çevre dostu kalıptan çıkarma

Openair® plazmanın PlasmaPlus® ile birlikte kullanılması sayesinde ayraç maddenin yerini plazma polimer bir nano katman (plazma polimerizasyon) alır. Bu kalıp üzerinde güvenle tutunur. Bu nedenle parçalar kalıptan çıktıktan sonra yüzey üzerinde rahatsız edici ayraç maddeler kalmaz.

Bitmiş olan kadrolar boyanmadan önce bir başka adımda bir robot sistem ve RD1004 döner plazma nozülleri kullanılarak tamamen elden geçirilir ve boyama işlemi için en iyi şekilde hazırlanır. Böylece çevre dostu su bazlı boya sistemleri sorunsuzca kullanılabilir.

ana konuya geri dön İki tekerlekli motosikletler

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

FIP Solution Plastique
The Plastics Industry Exhibition in France

13. – 16. Haziran 2017
LYON EUROEXPO
Lyon, France

PSECE 2017
Semiconductor & Electronics Convention and Exhibition

21. – 23. Haziran 2017
SMX Convention Center
Manila, Philippines

Language