Konu: Plazma sterilizasyon. İmplant ve stentlerin plazma temizliği. Endotoksinsiz plazma sterilizasyon. Endotoksinsiz sterilizasyon. Plazma dekontaminasyon.

İmplantlar ve stentler: Hassas temizleme ve plazma sterilizasyon – %100 endotoksin içermez

İster kemik tozu, yapay eklem, diş implantı veya stent olsun – günümüz tıbbı artık implantlar olmadan düşünülemez. Bunlar her gün milyonlarca kez kullanılmaktadır. Bunun önemli bir ön koşulu, insan vücudu içine yerleştirilirken mutlak temiz ve steril olmalarıdır. Kullanılmakta olan temizlik ve sterilizasyon yöntemleri – doğru kullanıldıkları takdirde – tüm mikropları öldürebilmekteydi. Ancak bu şekilde işlem gören yüzeyler üzerinde sıklıkla mikroorganizmaların hücre membranları (endotoksinler) kalmaktadır. Bu endotoksinlerin özellikle kan dolaşımı az olan kemik dokusunda enfeksiyon tepkilerine neden oldukları bilinmektedir.

Plasmasterilisiertes Implantatİmplantların sterilize edilmesi

Amerikan uzay dairesi NASA yaptığı araştırma serilerinde Openair® plazmanın steril hassas temizliği sayesinde dekontamine edici etkisini açıkça kanıtlamıştır.
Openair® plazma tıp teknolojisinde pek çok alanda zaten kendini kanıtlamış bir yöntemdir, örn. plazma sterilizasyon, plazma temizlik veya plazma dekontaminasyon gibi.

Plasmatreat, atmosferik plazmanın potansiyel kullanım alanlarının bilimsel olarak araştırılmasıyla ve uygulamaya dönük olarak geliştirilmesiyle ilgilenmektedir.

ana konuya geri dön Plazma dezenfeksiyon

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

Automotive World 2017
Asia's largest exhibition for automotive technologies

18. – 20. Ocak 2017
East Hall 6, E54-17
Tokyo Big Sight
Tokyo, Japan

MD&M West
World's Largest Annual Medtech Event

7. – 9. Şubat 2017
Anaheim Convention Center
Anaheim, CA , United States

Language