Konu: Uyumlu kaplamaların duragan yapıştırma kalitesini geliştirmek için Openair® plazma kullanarak elektronik SMD montajlarının gerilimsiz temizlenmesi ve aktivasyonu

Havacılık sanayinde SMD montajlarının kalitesinin geliştirilmesi – Openair® plazma ile işlem gören bileşenler ısındırma testini geçmektedirler.

Havacılıkta güvenlik şartları diğer sanayi ürünlerine kıyasla çok daha sıkıdır. Örneğin monte edilen devre panolarının ısındırma testine girmeleri istenir bu da elektronik bileşenler için mevcut en zor stres testidir.Gizli üretim hatalarını tespit etmek ve sürekli çalışmalarda arızalanacak olan bileşenleri belirlemek için kullanılır.

Leiterplatte PlasmabehandlungHafifçe hareket eden bir döner nozül gerilimsiz plazmayı SMD montajına uygular.

Isındırma testine girmeden önce, plastik kaplamalı SMD'ler havacılık telsiz ekipmanları Openair® plazma ile ön işlem görerek konformal kaplamanın duragan yapışması sağlanır. Sonuçlar sadece son derece hassas elektroniklerin plazma radyasyonundan hiç zarar görmeden çıktıklarını göstermektedir; gerilimsiz plazma işlemi aynı zamanda ürün kalitesini de artırır.

Dahası, bu toplu temizleme ve aktivasyon etkisi gerekli çalışma sayısını azaltır bu da daha verimli bir üretim işlemini gerçekleştirir.

ana konuya geri dön Baskılı devre kartları

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

FIP Solution Plastique
The Plastics Industry Exhibition in France

13. – 16. Haziran 2017
LYON EUROEXPO
Lyon, France

PSECE 2017
Semiconductor & Electronics Convention and Exhibition

21. – 23. Haziran 2017
SMX Convention Center
Manila, Philippines

Language