Konu: Glow plazma. Şişirme filmlerde plazma hazırlama. Plastik ambalaj filmleri ve büyük ambalaj filmleri üzerinde mürekkep tutunması. Korona hazırlamaya alternatif.

Daha iyi bir alternatif: Genişliği büyük olan ambalaj filmleri için plazma hazırlığı

Plastik ambalaj filmleri tipik olarak şişirme film ve film çekme yöntemleriyle üretilirler. Bu filmlerin baskı ve kaşeleme işlemlerine hazırlanması için sıklıkla korona yöntemi uygulanır ancak bunun bazı sorunları vardır: Korona yalnızca sınırlı bir yüzey gerilimine ulaşabilir, bu da birkaç haftalık depolama sürelerinde belirgin düzeyde zayıflar. Ayrıca üretim yönteminden kaynaklı olarak hazırlama silindirlerindeki hafif kirlenmeler bile malzemenin arka yüzünü zedeler.

 Ambalaj filmlerinin plazma hazırlığı
 Film ambalajlarda en iyi mürekkep tutunması

Plasmatreat, tipik genişliği 2,20 ile 8 metre arasında olan ambalaj filmlerinin hazırlanması için çok güvenli teknolojiler geliştirmiştir:

  • Plasmatreat Glow plazma çok uygun maliyetli, uzun süre dayanabilen en yüksek düzeyde yüzey aktivasyonu sağlar. Bu işlemde 64mN/m değerine kadar yüksek yüzey gerilimlerine ulaşılır.
  • Patentli geniş ağızlı nozül teknolojisine sahip Openair® plazma işleme plastik ambalaj filmlerinin kesinlikle tek taraflı işlenmesini olanaklı kılar. Arka yüze geçiş mümkün değildir, tutunma değerleri çok uzun süre kararlı kalır. Openair® plazmanın üstün nitelikleri özellikle yüksek işleme hızlarında ve geri dönüştürülmüş malzeme kullanımında kendini gösterir.

ana konuya geri dön Plastik ambalajlar

Plasmatreat GmbH
Türkiye irtibat bürosu
Ataşehir Bulvarı,62 Ada
Gardenya Plaza 3, D:28
34758 Ataşehir – Istanbul

Tel. +90 216 456 92 72
Faks +90 216 456 92 83

info@plasmatreat.com.tr

InPrint USA 2017
The Exhibition for Industrial Print Technology

25. – 27. Nisan 2017
Booth 1705, North Hall A
Orlando, United States

Semicon Southeast Asia
Cost Efficient Miniaturization of Semiconductor Fabrication – from Chip to PCB Level Integration

25. – 27. Nisan 2017
SPICE Arena
Penang, Malaysia

Language